Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hank Lawson byl oblíbenou postavou pro mnoho fanoušků, a to navzdory skutečnosti, že byl často ten špatný. Proč si myslíte, že fanoušci mají k Hankovi tak silné pouto?

Myslím, že je to proto, že Hank Lawson nebyl vůbec tak špatný člověk. Byl prostě upřímný. A přímý. Říkal pravdu, když ostatní ne. Byl to muž své doby. Je to pravý muž, stejně tak sukničkář. Nikdy neporušil žádný zákon. Záměrně nikdy nikomu neublížil. Celé se to odehrává ve druhé polovině 19. století. Myslím, že mnoho dnešních moderních diváků během sledování Doktorky Quinnové zapomíná, že zákony a společenské hodnoty v té době byly zcela odlišné než jsou dnes a Hank se pohyboval uvnitř těchto zákonů a hodnot. Věřil v zákon "oko za oko, zub za zub". Věřil v to dobré a nebál se postavit za to, v co věřil.

 

Jak moc jste se vy osobně podílel na vývoji své postavy?

Pokud jde o můj příspěvek k vývoji postavy, musel bych se nejprve poklonit Beth Sulliven za vytvoření celého světa Doktorky Quinnové a všech postav, které v tomto světě žili. Potom, co herec dostane svou roli, je už jen na něm, jak postavu "zhmotní", dát jí odlišné rozměry, které jsem byl schopen dát Hanku Lawsonovi. Snažil jsem se jít nad rámec scénáře, abych odhalil složitou povahu toho muže, který žil v době, kdy vlastně nikdo z nás nebyl na světě a potom ho přivést k životu s pravdivostí, poctivostí a se ctí, všemi vlastnostmi, které, a to jsem si jistý, Hank měl.

 

Říká se, že může být další film o Doktorce Quinnové. Pokud se tak stane, byl byste ochotný si Hanka znovu zahrát?

Pokud bude druhý film a má postava bude zahrnuta do scénáře, moc rád bych přivedl Hanka zpět na obrazovku. V prvním filmu byla moje postava ve scénáři a měla docela velký prostor, ale nabídka, kterou mi CBS učinila, byla naprosto neadekvátní. To je důvod, proč Hank nebyl v prvním filmu. Pokud nabídka na druhý film bude fér a spravedlivá, budu opět "v sedle".

 

Co si myslíte o svých webových stránkách?

Myslím, že moje oficiální stránky jsou úžasné. Klaním se Rhondě Payne a Alice McDonald za jejich vytvoření, jejich správu a v podstatě za poskytnutí příležitosti zapojit se do světa internetu. Bez těchto dvou žen, by žádné webové stránky nebyly a já jim vždy budu vděčný za bezpočet hodin tvrdé práce, obětavosti a lásky, kterou mi tak nesobecky dávají.

 

Podělíte se s fanoušky, na čem jste v poslední době pracoval a na co se můžeme těšit od Williama Shockleyho v roce 2000?

V prosinci 1999 jsem dokončil natáčení filmu "Madison", kde hraji společně s Brucem Dernem, Jimem Caviezelem, Jakem Lloydem, Mary McCormack a Brentem Briscoem. Je to nádherný příběh dle skutečné události z roku 1970 s hvězdným obsazením a těším se na jeho vydání v roce 2000. Hodně jsem se věnoval psaní. Podílel jsem se na scénáři s Josefem Andersonem a Markem Harwellem na pilotním dílu "Lake Travis". Je to asi hodinové drama natáčené v Austinu, Texasu. Brent Briscoe se ke mně připojí a projekt vyjde v lednu 2000 v různých studiích a produkčních společnostech. K tomu Mark a já jsme napsali scénář k celovečernímu filmu "Sunset on Lake Travis", na kterém je pilotní díl založen. Také jsem napsal krátký film s Jordanem Wendkosem "The War Within". Já ve filmu hraji a Jordan režíruje. Film byl přijat na filmový festival v Palm Beach 2000. Kromě toho jsem napsal knihu pro děti "Dear Sweet Franzblah" o maléch chlapci a jeho čtyřech zvířecích kamarádech, kteří žijí daleko v mystické zemi Blossom Hill Plum. Rukopis je v současné době v New Yorku v několika nakladatelstvích, kde se pokouším dohodnout na publikaci. Také dokončuji další knihu "The Greens: A Psychedelic Subculture Illuminated Manuscript" o malém chlapci a pár obyčených rostliných semínkách, které zachrání svět. Dělám také ilustrace pro tuto knihu.

 

Chápu, že jste strávil nějaký čas v Paříži a v Miláně po dokončení svých studií na vysoké škole. V čem si myslíte, že vás pobyt v zahraničí ovlivnil nebo změnil?

Život v Paříži a Miláně mě naprosto ovlivnil. Bylo mi 20 a miloval jsem Francii a Itálii. Všechno v obou zemích je tak odlišné od Ameriky. Bohatá kultura a dědictví Francie a Itálie, architektura, móda, jídlo, smysl pro rodinou tradici, že jsem cítil, jak mi to všechno pomohlo utvrdit své dojmy o své budoucnosti jako umělec i jako člověk.

 

Můžete se s námi podělit o některé z vašich oblíbených míst v Paříži? Ve které oblasti jste žil?

Žil jsem v Neuilly, mimo Paříž. Měl jsem krásný malý byt v klidné čtvrti. Chodil jsem na procházky, do obchodů, koupit chleba, sýr a víno, a v podstatě si užíval vše, co město nabízelo. Je to už hodně let, ale moje oblíbené místo v Paříži je samo celé město. Restaurace, noční kluby, obchody, muzea. Totéž platilo v Miláně. Žil jsem ve druhém patře malého penzionu u katedrály Duomo a mohl jsem se jednoduše procházet městem každý den a vstřebávat ty neuvěřitelné památky města.

 

Co se vám nejvíc a naopak nejmíň líbilo na místě, které je tak odlišné od Texasu?

Užíval jsem si to, že Paříž i Milán jsou tak odlišná města od Texasu. Jako umělec, jsem získával nové zkušenosti, a obě města nabízely nový, vzrušující, unikátní styl života.

 

Jak byste popsal styl hudby, jaký vaše kapela hraje? Jaký typ hudby máte nejradši? Ovlivnila vás nějakým způsobem hudba, která byla ve Francii populární v době, kdy jste tu byl? Líbí se vám muzika jiných umělců?

Druh muziky, jaký jsem hrál byl rock and roll. Ovlivnili mě Beatles, John Lennon, Cat Stevens a Bob Dylan. Vždycky mě přitahovali muzikanti - básníci. Slova a příběhy v písních pro mě byly téměř tím nejdůležitejším, podpořená samozřejmě dobrou muzikou. Francouzští hudebníci, které jsem poslouchal v poslední době jsou Liane Foly a Les Nubians.

 

Jak byste charakterizoval Hankovi pocity vůči Michaele v Doktorce Quinnové? A její vůči němu.

Myslím, že se Hank a Michaela navzájem respektovali. Oba byli velmi silné osobnosti, velmi odlišní jeden od druhého, ale oba se řídili svým smyslem pro to, co je správné a pravdivé. Často byli na opačných koncích spektra, ale na konci dne by se Hank postavil za Michaelu a chránil její čest.

 

Mezi členy štábu koluje fáma, že během natáčení epizody "The First Circle" jste se cítil nepříjemně, když měl Hank vylít na Roberta E. bílou barvu a prý jste požádal Beth Sullivan, jestli by to nemohla udělat jiná postava. Je to přesné?

Je to pravda, že jsem požádal Beth, aby to nebyl Hank, kdo vylije na Roberta E. bílou barvu v této epizodě. Cítil jsem, že by Hank něco takového Robertovi E. neudělal. Přestože je Robert E. černoch, Hank cítil, že má právo si koupit dům a žít ve městě. Hank nemusí být rád, že černoch žije vedle jeho salónu, ale je upřímný a dodržuje zákony a Robert E. jednal v mezích zákona. Kdyby nic jiného, Hank mohl zkusit od Roberta E. dům odkoupit, ale nechoval by neúctu k muži jen kvůli barvě jeho kůže.

 

 

Zdroj: Zde