Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po skončení samotného seriálu se natočily další dva filmy. V roce 1999 Dr. Quinn, Medicine Woman: Revolutions a v roce 2001 Dr. Quinn, Medicine Women: The Heart Within (Doktorka Quinnová: Srdce na dlani).

 

Doktorka Quinnová (1999)

 

Sully, jako komisař pro Colorado Springs, nesouhlasí s měďným dolem, který se měl v Coloradu budovat. Pan Garrick vyhrožuje Sullymu, aby ho donutil změnit své rozhodnutí. Tentýž večer je unesena malá Katie, zatímco celé město slaví Michaeliny narozeniny. Vše nasvědčuje tomu, že je malá Katie mrtvá potom, co Michaela se Sullym najdou tělo malé holčičky. Michaela je zdrcená a dokonce obviňuje Sullyho. Potom, co je provedena pitva, však Michaela zjistí, že se nejedná o jejich Katie. Existuje tedy naděje, že je stále naživu. Další pátrání po Katie přivede Michaelu, Sullyho a jejich přátele k dobrodružství, až do Mexika, které je plné nebezpečí na každém kroku.

     Brian je postřelen a Michaela jej posílá domů. Sama pak skončí s Jakem a Horacem ve vězení. Sully mezitím vypátrá Katie a zjistí, že ji unesl muž, kterému jeho vlastní dcera zemřela. Sullymu se s Katie podaří uniknout včas, aby ještě mohl zachránit Michaelu, Jaka a Horace.

     Po šťastném shledání všichni doma oslaví Michaeliny narozeniny.

 

Doktorka Quinnová: Srdce na dlani (2001)

 

Michaela a Sully jedou do Bostonu společně s Brianem a Katie, aby se zúčastnili Colleeniny promoce na lékařské fakultě. Hned po příjezdu zjistí, že Michaelina matka Elizabeth byla propuštěna z nemocnice do domácího léčení.

     Colleen se ocitá v podobné situaci jako její matka před lety, když musí čelit skutečnosti, že jako žena doktorka nebude vítána v každé ordinaci v Bostonu. Nemá dokonce podporu u otce Andrewa. Michaela jí ukáže jediné místo, kde ona sama po dokončení studií mohla pracovat.

     Brian se uchází o místo redaktora v Boston Globe, kterou také dostane, zatímco jsou všichni zaneprázdněni starostmi o Elizabethino zdraví.

     Skupina podnikatelů vyhrožuje Sullymu, když se odmítne podílet na jejich nečestných plánech, které se týkají indiánských pozemků. Dokonce se nezdráhají použít násilí. Když je po jednom z jejich pokusu zraněn Brian, Sully svůj spor vyřeší po svém.

     Michaelina matka Elizabeth nakonec umírá a odkazuje svůj majetek Michaele, aby mohla v Coloradu Springs zřídit nemocnici.

     Zatímco Colleen a Brian zůstávají v Bostonu, Michaela se se Sullym a Katie vrací zpět do Colorada Springs, aby zde mohla začít novou kapitolu.