Jdi na obsah Jdi na menu
 


cd.jpgTančící oblak patří k cheyennským indiánům. Je Sullyho pokrevní bratr a jeden z jeho nejlepších přátel, na něhož nikdy nedá dopustit. Byl také Sullymu za svědka na svatbě s Michaelou. Často právě na jeho případě je demonstrována tragédie a bezpráví, které museli indiáni v té době čelit. Jeho žena Sněhule byla zabita na břehu řeky Washita společně s celým jeho kmenem, včetně dětí i žen, během řádění vojáků, které vedl generál Custer. Pro Tančícího oblaka to pochopitelně byla velká rána, ze které se dlouho nemohl vzpamatovat. Se Sněhulí měli spolu syna Kroužícího oblaka, ale ten byl pro změnu zabit Psími vojáky, (ke kterým se sám dobrovolně přidal), když chtěl pomoci Dr. Mike utéct potom, co ji Psí vojáci unesli. Psí vojáci jsou válečné sdružení cheyennských indiánů, kteří se neshodnou se svým náčelníkem především v otázkách míru.

Po vyvraždění svého kmene začal žít v rezervaci, ale ani tam to neměl lehké a neustále musel čelit urážkám a krutému zacházení ze strany vojáků. Sully už se na to nemohl dívat a pomohl jemu a dalším indiánům z rezervace utéct.

Během času stráveného s Dorothy, která se s jeho souhlasem rozhodla napsat o něm a jeho lidu knihu, si k sobě oba vyvinuli velmi silné pouto a stali se z nich víc než jen dobří přátelé.

Tančící oblak se učil zvyky přírodní medicíny, kterou perfektně ovládá od svého otce, který zemřel na černý kašel. Tančící oblak pak začal učit těmto zvykům, jak správně léčivé rostliny používat a kde je hledat Michaelu, která se s ním často radí v otázkách léčitelství.

Tančící oblak je velmi dobrý člověk, který se snaží žít podle své víry a konat dobro, a i když se potýká s mnoha tragickými a hroznými věcmi, dokáže si udržet chladnou hlavu, nikdy nezanevřel na lidi a nikdy nepřestal věřit v mír. Často ukazuje svou moudrost.