Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

n-oj-4.jpg4x02 Otis James (Joel Anderson) a jeho All-Star tým

Profesionální basebalový tým přijíždí do Colorada, aby se tu utkal s místními.

 

n-af-4.jpg4x06 Abner Foley (William Newman)

Přijede do města, aby si zde léčil svou pokročilou artritidu v horkých pramenech. Moc mu nepomáhají, ale jeho nemoc kupodivu zmírňuje péče o Jakova psa. Abner přišel o své děti i manželku a zoufale potřebuje někoho, o koho by se mohl starat. Jake Abnerovi nakonec psa daruje, když vidí, jak mu péče o něj pomáhá.

n-rdp-4.jpg4x07 Reportér z Denver Postu (John Valentine)

Přijíždí do města na Prestonovo pozvání, aby zde udělal rozhovor s Dorothy poté, co napsala svou knihu o městě, která mezi občany vyvolala velké emoce.

 

 

n-roc-4.jpg4x07 Reportér z Colliers (Michael Rothhaar)

Reportér z renomovaných přijíždí do města, aby zde také udělal rozhovor s Dorothy ohledně její nové knihy, kterou napsala o občanech města.

 

 

n-cajb-4.jpg4x11 Clayton a Ginny Bakerovi (Richard Garon a Ingrid Beer)

Mladý manželský pár, který přijde o dítě, protože se mu při porodu omotala pupeční šňůra kolem krku. Michaela už nemůže pomoci.

 

n-db-4.jpg4x11 Dr. Bernard (Edmund L. Shaff)

Přijíždí, aby vyšetřil Michaelu a oznamuje jí, že je těhotná.

 

 

n-ss-4.jpg4x12 Sarah a Anna Marie Sheehanovi (Susanna Thompson a Janna Michaels)

Přistěhují se do Colorada těsně před Vánocemi. Ovdovělá Anna se stěhuje do Colorada, protože tu má sestru. Její dcera Sarah okamžitě upoutá Brianovu pozornost. Brian má však soupeře se starším Kylovi. Když se Sarah s Kylem ztratí v lese potom, co šli pro vánoční stromek, Brian je najde a vyslouží si od Sarah polibek. Později dává Brian Sarah svého psa Fifi jako vánoční dárek a společně hrají na klavír na vánoční akci.

n-a-4.jpg4x13 Anthony (Brendon Jefferson)

Chlapec z chudinské čtvrtě se objeví v kavárně u Grace, aby ukradl koláč. To se mu sice nepodaří, ale získává svou novou rodinu, když ho Robert E. a Grace přijímají k sobě. Anthony však trpí závažnou chorobou, srpkovitou chudokrevností.

n-zb-4.jpg4x14 Zachary Brett (Travis Tritt)

Nebezpečný zločinec přichází do města, aby osvobodil svého bratra, který vykradl salón, z vězení. Matthew mu oznamuje, že pokud chce vidět svého bratra, musí mu odevzdat zbraň. Celé město se za Matthewa postaví a Zachary skloní svou zbraň a opouští město.

n-crrc-4.jpg4x16 Curtis Roper a Randolph Cummings (Anthony Lee a Brandon Douglas)

Dva společníci, kteří navštíví město za účelem přesvědčit obyvatele, aby investovali své peníze do patentu na chladící zařízení. Je to však jeden veliký podvod. Naštěstí Michaela a Reverend od nich získají peníze zpět díky Reverendovu malému triku.

n-rt-4.jpg4x17 Reverend Thomas (Fred Rogers)

Rádce a učitel Timothyho Johnsona navštěvuje Colorado. Timothy si, ve snaze na něj udělat dobrý dojem, půjčí peníze od Hanka na opravy kostela. Peníze však není schopen vrátit včas a o kostel málem přijde. Hank se však nakonec slituje, s pobídnutím Michaely.

n-el-4.jpg4x18 Ezra Leonard (Lawrence Pressman)

Je to politik, který přijede do Colorada se svým synem Calebem, aby zde vyjádřil podporu státnosti Colorada. Bohužel jeho syna unese McBride, který chce chlapce vyměnit za ono prohlášení, které má připravené pro Senát. Ezra se společně se Sullym, Matthewem, Robertem E., Jakem, Hankem a Prestonem vydává do divočiny, aby získal chlapce zpět, ale nemá v úmyslu požadavkům McBrida vyhovět. Naopak nabídne 1000 dolarů tomu, kdo dostane McBrida živého nebo mrtvého. Caleb je nakonec zachráněn, nikoli však díky Leonardovi.

n-mb-4.jpg4x18 Noah McBride (Denny Miller)

Muž, který je proti státnosti Colorada a rozhodne se unést Leonardova syna Caleba. Leonardovi nabízí syna výměnou za prohlášení o státnosti Colorada. Při předání se věci vymknou kontrole a McBride unese i Matthewa. Sully ho vystopuje a bojuje s ním. Je to však Preston, který McBrida zastřelí.

n-v-4.jpg4x18 Vlčice (Victoria Racimo)

Společnice McBrida. Slouží jako vyjednávací prvek mezi McBridem a Ezrou Leonardem. Nakonec je sama McBridem zabita.

 

 

n-hf-4.jpg4x20 Rodina Hartova - Jason, Ben a Rosemary (Stephen Rowe, Paul Francis a Bonnie Morgan)

Rosemary je znásilněna Johny Reedem a Reed je za tento čin odsouzen k trestu smrti oběšením. Zatímco Rosemaryn bratr Ben vede dav proti Reedovi a chce ho lynčovat, její otec Jason se snaží být své dceři oporou. Celá rodina se nakonec stěhuje pryč z Colorada.

n-jl-4.jpg4x20 Judith Logan (Janet Rotblatt)

Přijíždí do města, aby oznámila, že byl její manžel Taylor Logan zavražděn Johny Reedem.

 

 

n-jr-4.jpg4x20 Johny Reed (Geoffrey Blake)

Dobrovolník, který bojoval pod plukovníkem Chivingtonem v bitvě u Sand Creeku. Narušený muž pobouří celé město, když zavraždí Taylora Logena a znásilní Rosemary Hartovou. Za své činy skončí na šibenici.

 

n-mt-4.jpg4x22 Miriam Tillson (Christine Healy)

Michaelina stará přítelkyně z dob studií. Miriam básní Michaele o svých úspěších v nemocnici. Brzy však mezi nimi dojde ke konfliktu, když se různí jejich názory v diagnostice u Becky. Michaela nechápe, proč je na ni Miriam tolik naštvaná a rozhodne se o tom s ní promluvit. Miriam přiznává, že nemá žádnou lékařskou praxi, že popisovala úspěchy jejího manžela Roberta, a že se vzdala své kariéry kvůli své rodině (má ještě dvě děti, dceru Rachel a syna Roberta Jr.). Mike, aby Miriam trochu povzbudila a dodala jí ztracenou sebedůvěru, ji požádá, aby jí asistovala při operaci. Zdá se, že Miriam alespoň částečně našla důvěru v sebe sama a loučí se s Michaelou s příslibem, že i nadále zůstanou v kontaktu.

n-il-4.jpg4x23 Ilse Lawsenstrom (Gloria LeRoy)

Hankova babička příjíždí za svým vnukem, kterého oslovuje Hans a poznala jeho rodinu. Hank jí totiž ve svých dopisem falešně informoval o tom, že je ženatý a má dceru. Hank tedy přesvědčí Myru k malému podvodu k veliké Horacově nelibosti. Nakonec se Hank přiznává, že je vlastníkem salónu a Myra není jeho žena. Ilse mu řekne, že ho stejně miluje a ví, že má dobré srdce. Po lékařské stránce má Ilse zdravotní problémy se srdcem.

n-bc-4.jpg4x23 Beatrice Cartwright (Bibi Besch)

Přijíždí do Colorada, aby zde pozoravala Michaelu, které má být udělen titul žena roku, v praxi. Přestože se jí Michaela přizná, že udělala chybný úsudek ohledně nemoci Hankové babičky, při odjezdu jí Beatrice oznamuje, že ji na cenu doporučí.

n-lh-4.jpg4x24 Lucien Hazen (James Sloyan)

Navštěvuje rezervaci a je nespokojen s tím, jak probíná výuka indiánských dětí. Sully ho informuje, že vojáci nedělají svou práci tak, jak by měli a Hazen je tedy nahradí jiným oddílem pod vedením Bryana O´Connora.

 

n-so-4.jpg4x24 Seržant Bryan O´Connor (Patrick Kilpatrick)

Jeho oddíl převzal stráž v rezervaci a je velmi pobouřený smrtí vojína Reillyho a chce, aby Tančící oblak, který je ovšem nevinný, za tento čin pykal. K jeho velkému vzteku však Sully otočí myšlenku, že vojáci a indiáni jsou ve válečném stavu, ve prospěch Tančícího oblaka, který je zproštěn obvinění. Přesto i nadále působí Tančícímu oblaku a Sullymu potíže, a to, když dá povel k vystěhování některých kmenů, včetně Cheyennů, mimo rezervaci. Sully se za O´Connorem vydává a ten ho bodne nožem do ramene a strčí ho dolů z kopce. Tančící oblak naštěstí uteče a informuje Mike. O´Connor je však znovu překvapí a Tančícího oblaka odvádí pryč. Nakonec se také O´Connorovi podaří Sullyho zbavit funkce indiánského agenta.

n-im-4.jpg4x25 Isabelle Maynard (Denise Crosby)

Krásná malířka, která trpí raným stádiem malomocenství. Pochází ze San Francisca. Odhalení její nemoci způsobí ve městě paniku a občané chtějí, aby Isabelle okamžitě opustila město. I Michaela má obavy, ale později Isabelle přesvědčí, aby zůstala, aby ji mohla léčit. Když však Isabelle vidí, že Michaela kvůli ní ztrácí své pacienty, sama opouští město bez rozloučení k velkému Brianovu zklamání, kterému Isabelle dávala lekce kreslení.

n-qg-5.jpg4x27 Rebecca, Marjorie a Elizabeth Quinnovi (Elinor Donihue, Alley Mills a Georgann Johnson)

Michaelina matka a sestry přijíždějí do města k příležitosti narození malé Katie.