Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč jste dělal konkurz na tenhle seriál a proč na tuhle roli?

Potřeboval jsem práci a oni si mě pro tu roli vybrali, já si nevybíral.

 

Jaká je Vaše oblíbená scéna, kterou jste hrál v Doktorce Quinnové?

Težko říct... v tak dobře napsaném seriálu. Možná, když Jake vylil bílou barvu Robertovi E. na hlavu. Nebo moje scény coby žena u táboráku (Ladies Night) s Patrickem.

 

Mohl byste nám říct, proč postavy Roberta E., Lorena a Jaka hráli v pilotním díle jiní herci?

Původně chtěla Beth Sullivan v pilotním díle nás tři, ale ostatní byli přesvědčeni, že seriál by byl fiasko, a že se natočí pouze jednorázový televizní film, takže trvali na hercích, kteří měli větší televizní credit. Naštěstí žádný z těch tří nebyl k dispozici pro samotný seriál a Beth už měla slíbeno, že může využít nás tří, pokud se seriál bude natáčet.

 

Většina Vašich scén v Doktorce Quinnové byla s Williamem Shockleym (Hank) a Orsonem Beanem (Loren). Jaké to bylo s nimi pracovat?

Hrozné. Shockley je nepředstavitelně nudný a Orson se věčně dloubá v nose. Vtip. Byl to jeden z nejlepších profesionálních zážitků, co jsem kdy měl. Shockley je výborný a má skvělý přístup a Orson a já jsme se neustále navzájem mučili kanadskými žertíky a dodnes zůstává jedním z mých nejlepších přátel.

 

Jakou jinou postavu byste si rád v Doktorce Quinnové zahrál?

Skoro jsem hrál Reverenda Timothy Johnsona. Umíte si to představit?

 

S kým jste na scéně vycházel nejlépe?

Viz otázka 4.

 

Existují nějaké určité prvky Vaší vlastní osobnosti, které byly Jakovi přidány?

Pokud děláte práci jako herec, určitě uplatníte sám sebe (kdo jiný tam je?), ale promítáte své vlastní rysy, emocionální zkušenosti atd. skrz "objektiv" postavy, kterou vytvořil scénarista. Pak se to všechno sejde.

 

Co jste měl na roli Jaka nejvíc rád a co jste naopak nesnášel?

Ze začátku jsem byl naštvaný, že scénáristé nevěděli co s Jakem... Nemohli o něm odkrýt nějaké přesné podrobnosti, zdál se být tajemný. Poukázal jsem na to, že je to možná dobrá věc. Jake byl jedním z mužů ve městě, kteří jsou schopni čehokoliv. Skopat psa nebo políbit dítě. Když pochopili tento aspekt spíš jako plus než mínus, postava se rozvíjela. Špatná věc se stala dobrou věcí. Stejně jako Jake.

 

Jaké byly reakce Vaší rodiny, když jste dostal roli Jaka v Doktorce Quinnové? Měl jste velkou podporu a měl jste také hodně textu na naučení v průběhu seriálu?

Moje rodina vždy podporovala můj výběr kariéry. Byli svým stoicky středozápadním způsobem pyšní a nadšení. Pokud jde o učení textu, to je soukromý a tajemný proces... jako když jdete na záchod.

 

Jaké to bylo, když seriál opustila Erika a byla nahrazena Jessicou Bowman? Jak to obsazení vnímalo? Protože vy všichny jste spolu pracovali 3 roky a najednou tu byl někdo nový, ale hrál stejnou roli.

Bylo to smutné, když Erika odcházela... jsem si jistý, že byla pod velkým tlakem z různých táborů, aby to nechala, jak to je a uplatnila svou účast na Doktorce Quinnové k dalšímu kroku v kariéře. Nevím, jak se jí daří, nemám s ní žádný kontakt, ale doufám, že je všechno dobré, protože je senzační herečka a dobrá duše.

 

Vaše žena Beth Sullivan je tvůrce a výkonná producentka Doktorky Quinnové. Můžete nám říct něco o tom, jak dostala nápad na tento seriál?

Po kvalitních filmech pro CBS požádala vedoucího stanice o možnost natočení pilotního dílu a on zmínil, že "Sarah Plain and Tall", který se právě vysílal, měl fenomenální sledovanost. Něco takového, ale dáli jí podmínku (Doktor, právník, indiánský náčelník...). Prostě to udělala a navrhla to v širším odvolání na různé věkové skupiny, etniky, kulturní zázemí... všechno v rozporu s obyčejnou moudrostí televizní stanice. Všichni víme, co se stalo.

 

Máte rád tu dobu (19. století, zbraně, kovbojové, salóny) v Doktorce Quinnové? Nebo upřednostňujete hrát ve filmech z tohoto století?

Dobové drama je vždy zábava... vezme Vás pryč a chytrý scénárista může v době, která je nastavena, často říct modernímu publiku věci, které by byly méně otevřené v době současné. Ale já si práci užívám bez ohledu na období tak dlouho, dokud budou materiální a výrobní hodnoty vysoké.

 

Jste stále v kontaktu s některými herci a herečkami z Doktorky Quinnové?

S Orsonem (Loren) mluvím pravidelně a s několika dalšími jednou za uherský rok.

 

Jsou nějaké projekty, filmy, na kterých v současné době pracujete? Pokud ano, můžete nám o tom něco říct?

V loňském roce jsem měl pěknou vedlejší roli ve filmu King Kong. Také jsem měl pár televizních vystoupení a také jsem působil jako hlasatel od té doby, co jsme přišli do Austrálie před šesti lety (kde nyní žiju), abychom udělali "Ponderosa" pro stanici PAX v USA. V současné době se objevuju v obrovské reklamní kampani pro CONNEX, vlakovou společnost, jako ctihodný Dr. Martin Merton, guru psychologie, jehož pole expertýzy jsou předplatní jízdenky. Je to dobře koncipovaná a psaná kampaň... docela vtipná... z rukou kolegy, který vyhrál hlavní cenu za reklamu minulý rok na filmovém festivalu v Cannes. Já, jako Dr. Martin Merton, mám své vlastní stránky. Členové fanklubu DQMW, kteří by chtěli vidět, jak moc starý obličej má Jake v dnešní době, mě můžou navštívit na www.martinmerton.com nebo na www.martinmerton.com.au. Myslím, že si to všichni opravdu užijete.

 

Máte vzkaz pro fanoušky Doktorky Quinnové?

Mějte víru, díky za vaši podporu, podívejte se na www.martinmerton.com, pořád s úsměvem.

 

 

Zdroj: www.drquinn.nl 

Za poskytnutí tohoto interview opět moc děkuju Jeske z www.drquinn.nl