Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jane: Stalo se, že si Hallmark zamiloval "Dear Prudence", takže si hned objednali další a pak se rozhodli, že už nechtějí dělat žádné "mystery" a vzdali se scénáře, který byl napsán, a tak scénárista Rob Gilmer řekl "A tak co děláte?" a oni řekli romantické komedie a on na to "Tak to je perfektní." A přišli s tímto scénářem.

 

Byl Váš nápad, aby Joe Lando hrál Váš protejšek?

Jane: Ne. Gilmer potkal Joa u mě doma a samozřejmě nás viděl v Doktorce Quinnové, a taky se setkal s mou dcerou Katie a znal její a naši dynamičnost, a tak to napsal pro Katie a Joa.

Joe: Myslím. Když zrušili Doktorku Quinnovou, byli jsme oba v šoku a naštvaní. Mysleli jsme, že budeme mít ještě jeden rok a pak nebylo moc projektů. Čekali jsme dlouho a Prudence byla pro nás perfektní příležitost, jak se znovu dát dohromady. Scénárista byl u Jane doma několikrát a pozoroval nás spolu s Katie a viděl, že máme určitý vztah a v podstatě napsal tento příběh podle toho, co viděl, že mezi námi skutečně probíhá.

 

Pravděpodobně přidali trochu víc romantiky, než mezi vámi skutečně je, protože v reálu je Jane vdaná za Jamese Keache.

Joe: Ano, on ve filmu hraje mého šéfa. Je to taky herec a několik dní byl s námi, takže to bylo jako sedět doma a přitom natáčet film. To je pro nás s Jane velká věc. Je to už dvanáct let.

 

Koho hrajete?

Joe: Hraji muže jménem Jack, který pracuje pro Jamese Keache. Mým úkolem je přijít a zničit show, na které Prudence pracuje. A učinit to více výnosným a využít víc takových věcí jako je distribuce a věci, vůči kterým je Prudence naprosto proti. A pak zjistíte, že má a její postava mají společnou minulost. Opustil jsem ji před 25 lety.

 

Styď se!

Joe: Jo, není příliš šťastná, že mě zase vidí.

Katie: Moje postava, dcera Prudence Annie, se snaží být producentkou a poznává svou cestu po profesionální stránce. Myslím, že v tomto filmu to není jenom o poznávání, co chcete, romantiky, ale hodně o poznávání, kdo vlastně je v tvůrčím pracovním prostředí.

 

Jaké to je pracovat s tvou matkou?

Katie: Oh, to byl nápor. Jeli jsme každý večer, večeři jsme měli opravdu pozdě. Ale byl to zážitek.

 

Pracovala si s ní před tím?

Katie: Můj kolega Crystal Angel a já jsme napsali seriál "Quitters", ve kterém s námi máma byla. Hrála mou matku a byla to sranda.

 

Považujete se spíš za herečku nebo scénáristku, nebo tak napůl?

Katie: Řekla bych, že jsem víc herečka než scénáristka, ale psaní mám ráda a v poslední době jsem toho napsala dost. Ale hodně věcí, které jsem napsala jsou jen pro mě. Moc miluju obojí.

 

"Dear Prudence" bylo mystery. Je nějaká záhadná vražda součástí "Perfectly Prudence"?

Joe: Vůbec ne. Na Hallmarku se chtěli dostat pryč od tohoto žánru, a tak to udělali. Je to povedené, má to romantický příběh a myslím, že to má taky velké srdce. Je to dobrý příběh o lidech, lásce a nenávisti a odpuštění.

Jane: Je to velmi složité. Máme muže, který je zamilovaný do postavy Katie a muže, který je špatný člověk a se kterým tráví čas. A na konci je tajemství.

 

Jste také v "Pecfectly Prudence"?

Jane: Ano.

 

Jak v těchto dnech dělíte svůj čas mezi produkování, hraní, navrhování šperků, psaní? Sednete si a řeknete si "Tomuhle budu věnovat tolik času."?

Jane: Ano, pracuji mimo domov. Mám tady studio, takže každý den, potom, co odložím děti do školy, buď maluju nebo navrhuju. A pokud hraju, jdu pryč dělat film a věřte tomu nebo ne, beru si své barvy a návrhy se mnou. A pak mám někoho, kdo se mnou pracuje a vede celý designérský obchod, takže jí pošlu věci a postará se o celý obchod. Já z toho nic neřeším, jenom prostě navrhuju, hraju a produkuju společně se svým manželem, Jamesem Keachem.

 

Jaké je tempo tvorby filmu ve srovnání se seriálem?

Joe: Vlastně jsem zvyklý pracovat velmi rychle. Strávil jsem většinu své kariéry v televizních seriálech a dnes, s digitálními kamerami a technologií, jsme schopni natáčet rychlejším tempem. Měli jsme 12 nebo 14denní plán dvanáct hodin denně. Pracujete tvrdě, rychle, ale není to pro mě nebo Jane nějaký velký stres, jsme na to zvyklí.

 

V čem jiném se ještě objevíte?

Joe: Právě jsem dokončil film s dalším přítelem z Doktorky Quinnové, Williamem Shockleym, který napsal a produkoval "Thrift Store Cowboy". Oholil jsem si hlavu pro tu roli. Moje vlasy už zase narostly. Bylo to asi před měsícem. Pak ještě krátký film "Spotlight". Mělo by to brzy vyjít.

Katie: Dělala jsem na filmu "Storm House", což je hororový thriller, který se natáčel v Anglii. Nejsem si jistá, kdy vyjde... právě ho dokončili. Režíroval ho Dan Turner, spousta legrace.

Jane: Mám čtyři filmy. Nezávislý film "The Assistants", dál "The Wake", který právě vyšel, "Freeloagers" s Adamem Duritzem a "Love, Wedding, Marriage" s Mandy Moore a Kellanem Lutzem, což je komedie. Dál jsem pomáhala s produkcí Trevoru Albertovi na filmu "Waiting for Forever" s Rachel Bilson, Tomem Sturridgem, Richardem Jenkinsnem a Blythe Danner, který režíroval můj manžel. Je to výborné. Vyjde to v únoru v kinech.

 

Pamatují si Vás lidé ještě z "Live and Let Die/Žít a nechat umřít"?

Jane: V Anglii ano. Tady bych řekla víc z Doktorky Quinnové, Somewhere in Time/Kdysi dávno a Wedding Crashers/Nesvadbovi, v závislosti na davu.

 

Bylo pro Vás Wedding Crashers/Nesvadbovi překvapení?

Jane: Ne. Četla jsem to a už tehdy si myslela, že je to geniální, brilantní. Myslím, že bylo skvělé, že se mi dostalo tolik pozornosti za malou roli, ale věděla jsem, že to bude legrační.

 

Zjišťujete,  že díky vzrůstajícímu počtu opakování v televizi,  každý stále dobře zná Doktorku Quinnovou?

Jane: Po celém světě. Je to směšné. Kdekoli ve světě se octnu, lidé jsou blázni do Doktorky Quinnové. Všechno, co slyším je "Kdy s Joem Landem budete zase něco dělat společně?" a to bylo to, co bylo tak skvělé na "Prudence", každý chtěl vidět znovu tu chemii. A musím přiznat, že to teď bylo dokonce lepší než v Doktorce Quinnové. Je to asi můj nejbližší přítel na světě. Vycházíme spolu skvěle.

 

 

Zdroj: Assignmentx.com