Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jane hovoří o novém filmu "Perfectly Prudence", o své kariéře a o celoživotním přátelství s Christopherem Reevem.

 

Film "Perfectly Prudence" vás dal znovu dohromady s vaším kolegou z Doktorky Quinnové Joem Landem. Byl to úmysl nebo jen náhoda, že jste si pomysleli, že by Joe byl pro tu roli vhodný?

Scénáristé a producent Rob Gilmer se setkali s Joem u mě doma. Robovi se hodně zalíbil a poznamenal, že hodně lidí řeklo, že mezi mnou a Joem byla v Doktorce Quinnové výborná chemie. Věděli jsme, že fanoušci seriálu by nás rádi viděli zase spolu. Scénář napsal Rob s myšlenkou, že Katie (dcera Jane) bude hrát mou dceru a Joe mého ex-přítele. Takže to bylo napsáno pro něj.

 

Vy osobně hrajete anglickou verzi Marthy Stewartové podruhé. Máte osobně Marthu ráda a jak moc máte s postavou společného?

Nemyslím, že jsem něco jako Martha Stewartová (směje se). Společné je to, že se věnuji designu a návrhářství v oblasti nábytku, nádobí, oblečení a šperků. Píšu knihy o návrhářství a objevování vlastního vkusu a jak to vyjádřit u vás doma. Ale Martha tráví spoustu času v kuchyni a já trávím hodně času v olejových barvách a sochařském materiálu (směje se).

 

Ve filmu také hrajete se svým manželem Jamesem Keachem a dcerou Katie Flynn. Jaké to je hrát se svými příbuznými, když víte, že se tím prakticky živíte navzájem?

No, v první řadě, když jsem poznala svého manžela, pracovali jsme spolu po profesionální stránce. Tak jsme se potkali. Už jsme spolu pracovali tolikrát, ať už režíroval nebo produkoval. Také se mnou hrál ve celé řadě věcí, takže jsme na to zvyklí. Pokud jde o Katie, bude to počtvrté, co se mnou hrála. Když byla ještě dítě, hrála dceru Marie Antoinette a měla také malou roli v Doktorce Quinnové. Píše a hraje v seriálu "Quitters", kde jsem hrála menší roli jako její matka. Prudence je první významnější věc, na které jsme spolu dělaly. Byla fantastická, je úžasná herečka. Jsem na ni velmi hrdá.

 

Hrajete jak matku, tak celebritu jako Prudence. Nekolidovaly někdy tyhle dvě role ve vašem osobním životě? A jak být matkou pomůže být lepší herečkou?

Myslím, že ať už jste cokoliv, že vám to pomůže být lepším hercem. Když jste herec, vždycky čerpáte ze svých vlastních zkušeností a vcítíte se do dané osoby. Je velmi těžké hrát matku, když jste ještě neměla dítě. Vždycky dokážu říct, kdo má a kdo nemá dítě, když někdo ve filmu dítě chová. Skutečná matka si je vezme do náručí nebo si je dá přes rameno. Někdo, kdo ještě dítě neměl, tráví spoustu času zjišťováním jak má dítě držet (směje se).

 

Jaký typ rolí v tuto chvíli jako herečka vyhledáváte a existuje něco, co byste ráda dělala, ale tvůrci vás nikdy neoslovili?

V poslední době jsem dělala spoustu zajímavých věcí, hlavně komediálních jako třeba "Love, Wedding, Marriage", který snad letos vyjde. Taky jsem dělala nezávislý film "Lake Effects", a to byl krásný scénář. Když jsem pracovala s těmi báječnými lidmi na báječných věcech, to sčítá úžasné zkušenosti. Jen doufám, že film se ukáže být tak dobrým, jako zážitky, které mám. Jako herečka jsem právě teď v tom nejlepším. Je to jen otázka nalezení správných rolí.

 

Změnila jste si jméno, když vám bylo 17. Co vás inspirovalo, abyste si vzala jméno jedné z manželek Jindřicha VIII?

Můj agent mi řekl, že si musím změnit jméno, protože bylo příliš dlouhé, příliš cizí a obtížné ho vyslovit. Tehdy si jméno měnil každý. Měl jste své pravé jméno i to umělecké. Nechala jsem si počáteční J a někdo v kanceláři přišel se jménem Seymour, což pasovalo, protože bylo anglické, jednoduché na vyslovení i na zapamatování. Ze začátku jsme si neuvědomili, proč to bylo tak snadné si ho zapamatovat. Pokud víte něco o Jindřichu VIII, byla to jeho zapomenutá manželka. Kdybych se pojmenovala Anne Boleynová nebo Kateřina Arogonská, tak by to nefungovalo (směje se).

 

Vždycky jste byla známá pro svou mimořádnou krásu. Zřejmě vám to v kariéře otevřelo dveře, ale neměla jste období, kdy jste měla pocit, že někdo nebo něco vaší krásy zneužívá?

Osobně si nemyslím, že bych někdy byla využita. Vždy jsem měla na výběr, zda roli přijmout nebo ne. Určitě vím, že byly role, které jsem nedostala, protože jsem se líbila až příliš. Chodila jsem na konkurzy, ale nebyla jsem žádná holka od vedle, což je důvod, proč žiju v Americe. Oni hledala britskou dívku od vedle a v Americe jim nevadilo, že tak nevypadám. Když jsem se sem přestěhovala, bylo mi řečeno, že pokud odstraním svůj anglický přízvuk, nikdy nepřestanu pracovat. A to byla pravda.

 

Co bylo nejtěžší na osvojení si amerického přízvuku?

Snažit se získat zpět svůj britský pro Prudence (směje se). Hraji s tolika Američany a když řeknou "kamera, akce, jedem" moje automatická odezva je být Američankou. Jednou za čas dostanu šanci být Britkou a Prudence je jedna z těch příležitostí.

 

Jste také součástí Jamese Bonda v "Live and Let Die". Jaký je váš pocit ohledně vaší postavy Solitaire ve srovnání se všemi ostatními Bond girls v průběhu let?

Nejsem moc fanynka Bonda, ale jasně vím, že jsem byla jediná panna. Četla jsem, že někdo řekl, že jsem cvok, protože jsem uměla zacházet s tarotovými kartami, ale ve skutečnosti jsem se naučila jak je používat právě pro ten film, takže cvok nejsem (směje se).

 

Cítíte trochu zadostiučinění, jak pro vás, tak pro vašeho přítele Christophera Reevea, když se film "Somewhere in Time" stal kultovním? A jakou nejlepší vzpomínku na Christophera Reevea, buď ve filmu nebo v životě, máte?

"Somewhere in Time" bylo to nejkouzelnější léto, co pamatuju. S Chrisem jsme navázali krásné přátelství, které trvalo až do dne, kdy umřel. Byl to můj nejbližší přítel. Byla jsem tak pyšná na to, co udělal po té nehodě. Byla jsem hrdá na něj, na to jakým způsobem tím procházel, nestaral se o vlastní problémy a denně přemýšlel, co by mohl udělat pro ostatní, kteří procházejí tím, čím procházel on sám. Často na Chrise myslím, protože to, co dokázal, je mimořádné. Byl to úžasný člověk, který miloval zábavu. Je také kmotrem jednoho z mých dětí. Pokud jde o úspěch filmu... největší úspěchy, co jsem kdy měla, jsou věci, které byly nejvíc podrobeny kritice. Pokud to dostane špatné hodnocení, má to šanci u diváků zabodovat (směje se).

 

V Doktorce Quinnové je spousta zajímavých a neobvyklých témat. Jaký je váš oblíbený odkaz z tohoto seriálu? Ten, na který jste nejvíc hrdá.

Na celý seriál, abych byla upřímná. Když jsem na tom dělala, netušila jsem, jak skvělé to bylo, protože jsem neměla čas se dívat. Zpětně si uvědomuji, že je to nadčasové, související s tím, co se děje dnes a je to jedna z mála amerických věcí, na které se shodly všechny země. Vysílá se v 98 zemích. V Číně, Rusku a na blízkém Východě je seriál oblíbený dokonce víc než v Americe. Myšlenka, že je to o Americe a o začátcích této země v moderním slova smyslu, a že promlouvá k tolika kulturám, mi přináší radost.

 

Vaše postavy jsou často spojovány s láskou a romantikou. Jaká je ta nejromantičtější věc, která se vám v životě kdy stala a jak to vyjadřuje způsob, jakým žijete?

Když jsem byla na úplném dnu, po hrozném rozvodu, kdy jsem ztratila všechny peníze a domov, nejhorší dluh, co člověk může poznat, jsem se podílela na filmu, který jsem produkovala společně se skvělým režisérem Jamesem Keachem. Poznali jsme se při našem prvním pracovním setkání jako producenti a já se trošku opozdila. Když jsem se posadila, podíval se mi do očí, rovnou do mé duše a řekl mi "Co mohl někdy někdo udělat, že vám způsobil tolik bolesti. Myslím, že jsem byla energická a vzpupná. On byl muž, který viděl mé skutečné já. Mezi námi bylo okamžité propojení, které trvá dodnes. Je to velmi výjimečný vztah, který se vyvíjí a roste. Někdy je bouřlivý, ale mě stále udivuje, že jsem měla to štěstí, že přišel do mého života.

 

 

Zdroj: www.hollywoodchicago.com