Jdi na obsah Jdi na menu
 


4x01 Nový život (A New Life)

 

Novomanželé Mike a Sully se vrací ze svých líbánek a stejným vlakem přijíždí do města také nový bankéř Preston A. Lodge III. Mike se Sullym začínají nový život a celé město jim pomáhá se stěhováním do nového domu. Mike má trochu problém se přizpůsobit, protože má dojem, že si Sully i nadále dělá, co se mu zlíbí. Sully se snaží vyjednat dohodu s úřady pro Tančícího oblaka potom, co ho nájemní vrazi téměř zabili. Tančící oblak souhlasí, že půjde do nové rezervace v Palmer Creeku. Tam je napaden členy různých indiánských kmenů a Sully má pocit, že udělal chybu, když Tančícího oblaka přemluvil k tomuto kroku.

     Mezitím se Preston ve městě snaží nalákat své první klienty. Horacovi poskytne půjčku na koupi nového vozu, ale když ho Horace při nehodě zničí, Preston nabídne jen další půjčku na opravu. Mike se snaží přimluvit, ale marně. Také Ingrid si od Prestona půjčí peníze, aby s Matthewem mohli opravit starou usedlost, ale Matthew je okamžitě vrátí, jakmile se to dozví.

     Preston si také snaží najmout Sullyho na stavbu svého domu na stejném místě, jako je městský "líbací" strom. Když se Mike s městem snaží Prestona zastavit, aby strom skácel, Matthew je při konfliktu zraněný, ale Preston trvá dál na tom, že strom musí pryč.

     Matthew se naštěstí rychle zotavuje a Tančící oblak navštíví své přátele ve městě.

98272498122517730851.jpg 87312977445630761391.jpg 43954890687060444096.jpg

Režie

Jerome London

   

4x02 All Stars Team (Traveling All-Stars)

 

Město diskutuje o tom, jak nejlépe utratit peníze na "zlepšení města" a Loren navrhne pozvat do města profesionální baseballový tým, který by se utkal s místním týmem. Zisky ze hry by potom byly rozděleny padesát na padesát. Mike váhá, ale je přehlasována. Když pak do města přijíždí All-Stars tým, kapitán Otis James dává Mike kopii právního dokumentu s pravidly, a to ji zaujme.

     Colleen doma ukazuje přirozený baseballový talent, ale odmítá hrát v zápase kvůli Jaredovi, kterému baseball nejde.

     Město pak tráví více času dohadováním se než trénováním, když se snaží dát dohromady tým. Preston odmítá hrát, protože si je jistý, že prohrají. Trénink městu moc nejde a žádají Prestona, aby je trénoval, což pak vypadá jako nějaký výcvikový tábor. Město hraje s All-Stars první zápas a Mike, která nesouhlasí s Prestonovými tahy, je pouze v hledišti. All-Stars se drží stranou do osmé směny a pak snadno zápas vyhrají. Když ale přijde čas na rozdělení příjmů, Otis vezme všechny peníze. Město protestuje, ale Otis ukazuje, že je to malým písmem napsáno ve smlouvě.

     Brian pak ale zjistí, že Otis byl na pálce v závěrečné směně mimo pořadí. Mike a Dorothy pak Otise přemlouvají k další hře, jinak že informují o jeho podvodu v novinách. Mike pak přemlouvá muže, aby opět hráli, ale oni nevidí šanci na vítězství, takže Mike vytvoří svůj vlastní tým, kde mohou hrát i ženy a děti. Mike povzbuzuje každého hráče a ti pak brzy hrají jako tým. Muži se vrátí do týmu a hra číslo dvě může začít. Během hry dojde k pár zraněním, které způsobí hráči All-Stars místním nevybíravou hrou. Mike pak ale vyautuje Otise a Sullymu se podaří výtězný hit. Městský tým vyhrává.

04730718230020485671.jpg 37621929014522040250.jpg 12909943610855034915.jpg

Režie

Alane J. Levi

 

V dalších rolích

Otis James/Joel Anderson, Jared McAllister/Johnny Moran, Paul/R. J. Knoll

 

4x03 Matky a dcery (Mothers and Daughters)

 

Mike a Sully si spolu užívají manželský život, ale jejich zájem o sebe navzájem vede k tomu, že se Brian cítí odstrčený a Colleen tráví více času se svými pubertálními kamarády. Colleen je naštvaná, když jí Mike nedovolí jít se svými přáteli a Brian zase, když mu Mike zapomene pomoct s domácím úkolem. Colleen pak dokonce lže Mike, aby mohla strávit čas se svými přáteli, než aby Mike pomáhala na klinice.

     Mike touží po Sullym, ale cítí se kvůli tomu nesvá, nicméně Sully ji ujistí, že je to přirozené.

     Později Mike najde deník Colleen a přečte si, že se Colleen plánuje zúčastnit nebezpečných závodů na koních se svými přáteli. Mike jí zakáže jít, ale neprozradí, jak se o tom dozvěděla. Colleen stejně jde a Jared je během závodů zraněný. Colleen, která neví, co má dělat, jde nejdřív pro pomoc za Matthewem a Jareda odvezou na kliniku. Mike napraví Jaredovi vyhozené rameno. Později Mike mluví s Colleen a potom, co si vše vysvětlí, si padnou do náruče. Mike a Sully si taky promluví s Brianem a ujišťují ho, že i když jsou manželé, tak si pro něj vždycky najdou čas.

     Potom, co Dorothy ujistí Mike, že je naprosto normální chtít svého manžela, Mike si naplno užívá rodinného štěstí.

82243440193623356220.jpg 20214286135585607583.jpg 83412669356051082694.jpg

Režie

Bobby Roth

 

V dalších rolích

Becky/Haylie Johnson, Jared McAllister/Johnny Moran, Alice/Andrea Bakkum, Tommy/Nic Roth, Paul/R. J. Knoll

 

4x04 Bratři (Brother´s Keeper)

 

Brian je zklamaný, když chce Matthew trávit víc času s Ingrid a plánovat jejich nadcházející svatbu radši, než aby s ním šel na ryby. Brian jde tedy sám se svým psem Pupem a Pup je pokousán vzteklým mývalem. Brian je pak zdrcený, když Mike a Sully trvají na tom, aby byl Pup v karanténě, dokud nebudou vědět, jestli se nenakazil vzteklinou. Rodina se snaží Briana podpořit, včetně Matthewa a Ingrid. Ingrid se dokonce nabídne, že doplní Pupovi do misky vodu. Když vstoupí do ohrádky, Pup je agresivní, kousne ji a uteče. Mike vyřízne pokousanou tkáň a doufá, že se Ingrid nenakazila vzteklinou. Během dnů čekání se stupňuje napětí mezi Mattem a Brianem.

     U Ingrid se bohužel nakonec projevují příznaky a Dr. Mike ví, že je bezmocná a zdrceně to oznamuje Matthewovi, který je naprosto zničený. Ingrid umírá Matthewovi v náručí potom, co vykonají svůj vlastní svatební obřad. Matthew je na tom špatně a odmítá Brianovy pokusy ho utěšit. 

     Brian, který cítí, že je to všechno jeho chyba, se vydá s puškou hledat Pupa. Matthew, Mike a Sully se ho vydají hledat. Matthew ho najde, jak míří puškou na Pupa. Vezme si od něj zbraň, ale nemůže stisknout spoušť. Přijíždí Sully, který si vezme od Matthewa pušku a Pupa zastřelí. Matthew a Brian si padnou do náručí a oba dají průchod svému smutku.

79220620401591645837.jpg 19175802503391500708.jpg 41793012233927395681.jpg

Režie

Jerome London

 

V dalších rolích

Jon/Christopher Keene Kelly

 

4x05 Peklo na kolečkách (Hell on Wheels)

 

Mike najde na dveřích kliniky vzkaz od Matthewa, který po smrti Ingrid na čas opustil město. Rodina nemá tušení kde je a mají o něj obavy. 

     Peter Chow navštěvuje Mike a žádá ji, aby s ním šla do železničního kampu, kde vypukla epidemie úplavice. Tam objeví Matthewa, který pracuje jako barman. Matthew není nadšený, že je vidí a odmítá Michaelinu snahu si s ním promluvit o Ingrid.

     Loren mezitím plánuje cestu do železničního kempu, aby tam prodal zásoby a Dorothy ho požádá, aby koupil nový tiskařský lis. Loren souhlasí a Jake jede s ním. V kempu žádá Michaela Reverenda, aby si promluvil s Matthewem, ale Matta nezajímají Reverendovy otřepané fráze. Loren do tábora přijíždí ve chvíli, kdy tam lidé pořádají soutěž v zatloukání hřebů. Matthew se připojí a při soutěži ventiluje své flustrace. Loren vsadí Dorothiny peníze na muže, který prohrál. Loren to nedokáže říct Dorothy, která přijíždí také a vyhýbá se jí.

     Později předák hledá dobrovolníky na odstřel skály a Matthew se přihlásí. Mike je zděšena, že je ochoten riskovat svůj život v této nebezpečné práci. I Sully se s ním snaží promluvit, ale marně. Peter se pak k Mattovi přidá. Když pak Matthew umístí nitroglycerin do odpalovací díry před zraky Mike, Sullyho, Colleen a Briana, jejich koš se zadrhne o skalní převis. Matthew nejeví žádnou snahu o uvolnění. Brian na něj v poslední chvíli zavolá, Matthew se vzpamatuje, s Peterem se od skály odtrhnou a výbušnina exploduje. Matthew i Peter jsou naštěstí jen lehce omráčení.

     Mike se pak snaží přimět Matthewa, aby se s nimi vrátil domů a on jí a Sullymu vypráví o tom, jaké měli s Ingrid plány. Matthew propukne v pláč a Mike ho obejme a utěšuje.

     Loren se pak přiznává Dorothy a hledají někoho, kdo by koupil Lorenovi zásoby, aby mohl Loren vrátit Dorothy její peníze. Matthew se smiřuje se smrtí Ingrid velmi odlišným způsobem, než si původně myslel.

79511958386627668626.jpg 29826172738387746533.jpg 94002623975681232301.jpg

Režie

Alane J. Levi

 

V dalších rolích

Pan Riggs/John Doman, Peter Chow/Eric Michael Zee, George/Larry Dirk, Bill Baynes/Kaz Garas

 

4x06 Halloween potřetí (Halloween 3)

 

Brian získá pochvalu za svoje tvůrčí schopnosti ve psaní, ale jiný kluk, Kyle, žárlí a vystraší Briana tím, že si pro něj na Halloween přijde duch, který straší v dolech. Brian se snaží být statečný a Colleen ho uklidňuje, ale jeho vlastní představivost ho dožene ještě k většímu strachu. Když Brian začíná mít noční můry, Mike se snaží přistupovat k Brianovu strachu logickým způsobem, ale to nepomáhá. Loren a Grace navrhnou trochu vlastní magie, Brian si má udělat lektvar. Mike ale do něj žádné přísady nekoupí a Brian je zklamán. Ze strachu dokonce Brian odmítne jít na Halloween. Mike si pak uvědomí, že Brian bude muset strach překonat svou vlastní cestou, s využitím své fantazie. Mike a Sully dají Brianovi knihu o rytířích a bájném meči Excalibru a jeden takový meč mu Sully vyrobí. Na halloweenské párty pak Brian svůj strach překonává na hřbitově.

     Mezitím přijede do města starý muž, aby ulevil svému revmatismu v horkých pramenech. Mike mu říká, že na to není žádný lék, ale Jakův nový pes mu připomene vlastního psa, kterého měl předtím, než mu zemřela žena a v té době taky začaly jeho potíže s revmatismem. Když si hraje s Jakovým psem, jeho ruce začnou zase fungovat. Jake je hrdý na to, že pro něj objevili léčbu, ale nechce o svého nového mazlíčka přijít. Když ale muž odjíždí z města, Jake mu ho přece jen daruje.

     Mezitím se Mike snaží mluvit se Sullym o kostýmech na Halloween, ale on pořád někam odjíždí. Později si Mike myslí, že má Sully aférku, ale on ji na Halloween překvapí, když pro ni přijíždí s kočárem jako princ pro svou Popelku.

04050941529497268258.jpg 34061641459638767679.jpg 31952298560049832190.jpg

Režie

Jerome London

 

V dalších rolích

Abner Foley/William Newman, Kyle/Billy L. Sullivan

 

4x07 Dorotina kniha (Dorothy´s Book)

 

Ve městě se objevuje Dorothina nově vydaná kniha a všichni jsou tím překvapeni, zejména Mike, která vůbec nevěděla, že její nejlepší přítelkyně píše knihu o městě. Kniha ovšem dost lidí naštve, když si přečtou o svém soukromém životě, např. Jakův alkoholismus, Graceina neplodnost, Reverendova gamblerská minulost, Myřina prostituce. Myra se však zdá být jedinou osobou, která se na Dorothy nezlobí. Dokonce i Loren je naštvaný, protože o sobě nemůže v knize najít ani zmínku. I Mike, která je zdrcená, když čte své nejintimnější pocity k Sullymu. Mike cítí, že už nemůže Dorothy věřit, a že nemohou být přítelkyněmi. Colleen je zas naštvaná na Mike poté, co si přečte o svém románku s Jessem.

     Mezitím Preston vidí příležitost, jak zviditelnit město a pozve reportéra, aby udělal rozhovor s Dorothy. Potom, co se jí Mike vyhýbá, Dorothy je z toho nešťastná a rozhodne se, že už nikdy nenapíše žádnou knihu.

     Mike nakonec přehodnotí svůj postoj, omlouvá se, ale žádá Dorothy, aby svá svěřená tajemství od této chvíle držely v tajnosti, s čímž Dorothy šťastně souhlasí.

07942387214941091762.jpg 38449523549255319415.jpg 73317735038127533609.jpg

Režie

Chuck Bowman

 

V dalších rolích

reportér z Colliers/Michael Rothhaar, reportér z Denver Postu/John Valentine

 

 

4x08 Sliby, samé sliby (Promises, Promises)

 

Loren překvapí Dorothy nákupem nového domu a nabídkou k sňatku. Dorothy chce trochu času, než mu dá odpověď a svěřuje se Mike, že si není jistá, jestli Lorena miluje natolik, aby si ho vzala.

     Mezitím Sully dostává dopis od svého starého přítele Daniela, který mu kdysi v dolech zachránil život a teď ho žádá o pomoc s rozjetím nového dolu. Michaela má problém přijmout fakt, že by Sully odjel pryč, a když si o tom s ní chce Sully promluvit, má myšlenky někde jinde.

     Dorothy stráví noc u Michaely potom, co se rozhodla Lorenovu nabídku odmítnout. Následující den, když se Dorothy vrátí do obchodu, objeví Lorena bezvládně na zemi po mozkové příhodě. Mike se ho snaží zachránit, ale není si jistá, jestli se jí to povede. Dorothy tak slibuje Lorenovi, že si ho vezme, když se probere.

     Loren se naštěstí zotavuje, i když pomalu, a Dorothy mu dělá ošetřovatelku. Loren ji ale od sebe odstrkuje. Není na tom psychicky moc dobře, dokonce pomýšlí na sebevraždu. Z toho ho dostane Michaela a především Brian, který o něm napsal krásnou práci.

     Mezitím spolu mají Mike se Sullym spor, když Sully cítí povinnost jít pomoct svému příteli, Mike ale cítí, že dal daleko důležitější slib jí a dětem.

     Loren, aby nebyl pro Dorothy zátěží, stahuje svou nabídku k sňatku, ale Dorothy s ním chce zůstat, dokud se úplně neuzdraví. To pomůže Mike pochopit, že je důležité daný slib dodržet a podpoří Sullyho, aby jel pomoct příteli.

77820543282259699399.jpg 57969591602091379129.jpg 63724193106586499901.jpg

Režie

Jerry Jameson

 

4x09 Expedice 1 (The Expedition part 1)

 

Mike se rozhodne strávit své narozeniny tím, že vyleze na horu Pike´s Peak, jak slíbila Sam. Sully se nabídne, že půjde také, ale Mike to chce udělat sama. Jakmile se město dozví o Michaelině expedici, Dorothy zvažuje myšlenku, že by šla s ní, ale Loren jí řekne, že je na to příliš stará. To Dorothy ještě víc vyburcuje a Mike ji k sobě přibírá. Později se stejně tak rozhodne Grace, i když je Robert E. proti, a nakonec i Myra, která je znuděná domácím životem. I přes počáteční nesouhlas jí Horace dovolí jít.

     Mezitím se Preston rozhodne postavit ve městě casino a získá Jaka jako svého partnera. Nejdřív ale musí získat souhlas městské rady. Preston podporuje dámy v jejich odvážném plánu vylézt na vrchol hory, aby dostal Mike ven z města během hlasování.

     Mezitím se Robertovi E. vrátí nepříjemné vzpomínky, když se setká s nájemným lovcem, který mu připomene život, na který se snaží zapomenout.

     Mike, Dorothy, Grace a Myra vyrážejí na svou cestu. Ale velmi brzy se začnou hašteřit, stěžovat si a chtějí cestu vzdát. Mike tedy všechny pošle zpět a dál pokračuje na vlastní pěst. Jenže spadne do rokle a nyní si přeje, aby nebyla sama.

     Zpět ve městě převezme Sully místo Mike v městské radě, ale poté, co Preston slibuje, že výnos z casina půjde na školu, nedokáže svým hlasem casino zarazit.

66905203916366682351.jpg 16480220517880675138.jpg 20925497770557506968.jpg

Režie

Chuck Bowman

 

V dalších rolích

lovec odměn/Joe Unger

 

4x10 Expedice 2 (The Expedition part 2)

 

Dorothy, Grace a Myra si při sestupu uvědomí, že tam nechaly Mike samotnou a rozhodnou se vrátit. Najdou ji v rokli se zlomenou rukou. Myra pro ni sleze a Dorothy s Grace je vytáhnou ven. Mike, která nemůže jít kvůli svému zranění, podpoří Dorothy, Grace a Myru, aby dokončily to, proč jsou tady a vystoupaly až na vrchol. Po počátečním váhání se trojice přece jen rozhodne jít a skutečně stanou na vrcholu a tam pro Michaelu utrhnou květinu. Společně se pak hrdě vrací do města.

     Na svém výletě každá čelí svým obavám: Dorothy, že už je příliš stará, Grace se cítí neviditelná jako jediná černá žena ve městě, Myra si představovala manželství s Horacem trochu jinak a Mike se obává, že čekala příliš dlouho na to, aby měla své vlastní dítě.

     Mezitím ve městě se Robert E. přizná Sullymu, že zabil člověka, svého "pána", při útěku a pokud nové casino přiláká do města lidi, dřív nebo později ho někdo přijde hledat. Sully naléhá, aby to řekl Grace a oba hledají cestu, jak zastavit Prestona v jeho plánu. Sully přijde na to, že Jake, jako starosta, má právo prohlásit za pamětihodnost města místo, kde chce Preston stavět.

     Colleen a Brian se starají o malou Samanthu.

08743198869233593525.jpg 54748668388130105538.jpg 41778489473298042535.jpg

Režie

Chuck Bowman

 

4x11 Dotek přírody (One Touch of Nature)

 

Mike navrhne městu, aby uspořádali večeři Díkůvzdání s Indiány v rezervaci v Palmer Creeku. Jake odmítne účast a chce něco podniknout s Lorenem a Hankem. Ti ale jedou pryč z města.

     Mike se obává, že je možná příliš pozdě na to, mít miminko, ale své obavy Sullymu nepřizná. Michaelino zklamání dosahuje vrcholu a nakonec se Sullymu svěřuje a ten ji uklidňuje. Společně si plánují romantickou chvilku, ale Mike musí náhle k jednomu porodu. Bohužel dítě při porodu zemře a jeho matka bojuje o život. Když Sully vidí, jak se Clayton modlí za život své milované, vrátí se mu vzpomínky na Abigail a rozhodne se, že nemůže riskovat Michaelin život. Mike, aniž by věděla o Sullyho pocitech, plánuje romantický večer, ale Sully se omlouvá a přiznává se jí. Sully se potom svěřuje se svými obavami Robertovi E., který mu radí, že by to neměl vzdávat jen kvůli strachu.

     Mezitím se Jake opije a spadne z koně. Najde ho Tančící oblak, který mu pomůže a připomene mu, že má své přátele ve městě a měl by být šťastný.

     Na Den Díkůvzdání přinese Jake pro Tančícího oblaka potřebný tabák na jeho obřad. A Mike, kterou prohlédl specialista, přijíždí Sullymu oznámit, že je konečně těhotná.

50384225347726529721.jpg 63184670667577470270.jpg 74468048737506073380.jpg

Režie

Alane J. Levi

 

V dalších rolích

Ginny Bakerová/Ingrid Beer, Clayton Baker/Richard Garon, doktor Bernard/Edmund L. Shaff

 

4x12 Fifiny první Vánoce (Fifi´s First Christmas)

 

Reverend navrhne, aby město předvedlo na Štědrý večer "živý" Betlém.

     Michaelina matka pošle rodině pudla Fifi jako dárek a je to Brian, kdo se o něj musí starat. Brian se snaží zapůsobit na Sáru, novou dívku ve městě a je mu na nic z toho, že ho Mike opečovává jako malého kluka a chce mu koupit sametový vánoční oblek, ve kterém se nechce ukazovat před svými kamarády. Brian, který požádal o radu Colleen a Matta, jak by se měl chovat k dívce, se i nadále snaží získat pozornost Sáry (dokonce se učí hrát na piano, jenom aby se Sárou trávil víc času), ale Kyle mu stále stojí v cestě, a dokonce ho před Sárou hodí do koryta pro koně. Sully pak Briana utěšuje, že i když je něco mimo dosah, tak to neznamená, že to nemůže získat.

     Potom, co se Sára ztratí s Kylem v lese, je jde Brian s Fifi hledat a bezpečně je přivedou zpět do města, kde mají Brian se Sárou hrát duet. Brian daruje Sáře Fifi jako vánoční dárek a vyslouží si od ní pusu.

     Mezitím Preston trpí ledvinovými kameny, ale odmítá Michaelinu pomoc.

42488658262205462174.jpg 83322539647405399751.jpg 88184730259057662810.jpg

Režie

Jerry Jameson

 

V dalších rolích

Anna Marie Sheehanová/Susanna Thompson, Sarah Sheehanová/Janna Michaels, Kyle/Billy L. Sullivan

 

4x13 Změna rozhodnutí (Change of Heart)

 

Mladý černošský chlapec Anthony je přistižen, jak krade u Grace koláč. Potom, co Mike s Robertem E. zjistí, že mu zemřela matka, si ho chce Robert E. vzít k sobě domů, ale Grace má obavy, už jedno dítě, které chtěla adoptovat, ztratila. Mike povzbuzuje Grace, aby dala Anthonymu šanci. U Anthonyho se však začnou projevovat příznaky onemocnění s tajemnými bolestmi (tehdy neznámá srpkovitá chudokrevnost). Mike se v tomto případě spoléhá na své nové členství v "Americké lékařské společnosti", aby mohla stanovit diagnózu, ale členové společnosti také nic neví.

     Když se pak Anthonyho stav rapidně zhorší, musí Mike provést akutní zákrok, odebrat mu slezinu. Později Mike pomůže Grace rozhodnout se a riskovat, i když jí nemůže zaručit, že se Anthony zotaví.

     Mezitím město cítí, že je čas, aby Matthew přestal truchlit po Ingrid a dahazují mu různá děvčata. Ovšem jedna z nich mluví až příliš a druhá pro jistotu nemluví vůbec. Hank si myslí, že pro něj má perfektní dívku a posílá za ním novou prostitutku Emmu. Kupodivu si ti dva porozumí, ale Matthew se cítí provinile a posílá ji pryč. Sully mu radí, aby se chopil příležitosti na nový život.

90448792071049865649.jpg 48930101231109471074.jpg 24125965442468567257.jpg

Režie

James Keach

 

V dalších rolích

Anthony/Brenden Jefferson, Melanie/Suzanne Ventulett

 

 

4x14 Plechová hvězda (Tin Star)

 

Město se rozhodne, že je na čase mít nového šerifa potom, co byly ukradeny poštovní zásilky, zákazníci odmítají platit atd. Jsou vyhlášeny volby a Mike je překvapena, když se Matthew rozhodne kandidovat. Jeho konkurentem je Hank. Mike a Sully se snaží Matthewa od tohoto nápadu odradit, protože se obávají o jeho bezpečnost - bude muset nosit zbraň, ale on trvá na svém. Matthew nakonec nad Hankem skutečně vyhrává. Ve své nové práci začal Matthew dobře, ale později náhodou postřelí Horace do ruky potom, co ho považoval za zloděje.

     Sully Matthewa učí bránit se beze zbraně a Matthew pak přesvědčuje městskou radu, aby ve městě uzákonila zákaz nošení zbraní.

Když potom Zachary Brett přijíždí do města, aby si vyzvedl svého bratra, který vykradl salón, z vězení, Matthew se mu postaví tváří v tvář beze zbraně a město se za svého nového šerifa odvážně postaví. Zachary Brett ustoupí a město gratuluje Matthewovi, včetně Mike, která je na něj hrdá.

     Mezitím plánují Brianovi prátelé navštívit v Denveru výstavu a nechtějí ho přibrat, dokud nesloží zkoušku. Musí ukrást model vlaku z Lorenova obchodu. Brian je ustaraný, ale stejně to udělá, a pak trpí výčitkami svědomí. Po rozhovoru s Mike, Brian statečně vrátí model zpět Lorenovi. Loren mu odpouští a nabídne mu, že ho vezme do Denveru na výstavu sám.

88605484097437520469.jpg 77618341471310091131.jpg 47384681280697724590.jpg

Režie

Jerry Jameson

 

V dalších rolích

Zachary Brett/Travis Tritt, Charles/John Christian Graas, kovboj/Bob McCracken, lupič/Ryan Alosio

 

4x15 Když někoho miluješ (If You Love Someone)

 

Když se Emma a Hank pohádají kvůli zákazníkovi, Matthew se ji pokouší bránit a s Hankem se popere, ale Emma za to není příliš vděčná. Později ale Matthewa pozve na piknik. Matthew a Emma si čas strávený spolu užívají a Emma se svěří, že má sen, otevřít si obchod s oděvy. Matthew pak zase pozve Emmu na večeři k Dr. Mike a snaží se zapojit Mike, aby mu pomohla přesvědčit Emmu, aby odstoupila od své smlouvy s Hankem. Oba jsou pak překvapeni, když Emma prozradí, že žádnou smlouvu nemá, a že vzala práci u Hanka, protože si myslela, že to bude nejrychlejší způsob, jak si vydělat peníze na svůj obchod. Matthew se Emmy i přes nesouhlas Michaely nechce vzdát. Emma donutí Matta, aby pochopil, že ji nemůže pořád zachraňovat, a že ona sama umí udělat vlastní rozhodnutí. 

     Mezitím Myra, která už je unavená rolí manželky a matky, je dojatá, když Preston ocení její znalost čísel a nabízí ji práci v bance. Nejdřív je Horace proti, což způsobí rozepři v manželství a Myra přemýšlí, jestli si vzala správného muže. Později si ale Horace uvědomí, že musí nechat Myru, aby si sama vybrala, jak chce žít a donese jí do banky květiny s přáním hodně štěstí v nové práci.

77705440019922469435.jpg 65444978634813857289.jpg 54892183283763208557.jpg

Režie

James Keach

 

V dalších rolích

Garrett/Carl Ciarfalio, Anna May/Cathy Worthington

 

4x16 Ledová sprcha (The Iceman Cometh)

 

Mike a Reverend jedou do Denveru, aby tam naočkovali indiánské děti.

     Ve městě mezitím kultivovaný černoch, Curtis, padne do oka Grace a zapůsobí na Anthonyho. Ve stejné době Randolph nabízí Prestonovi akcie podniku, který vyrábí první chladící box. Tato informace se rozšíří po celém městě a téměř všichni své peníze investují do tohoto nového vynálezu, dokonce i Colleen, která si tak chce vydělat na studia. Když Curtis koupí akcie, rozhodne se pro totéž i Grace, aniž by o tom řekla Robertovi E.. Preston zatím nechce investovat, dokud neuvidí prototyp, který přijde následující den. Randolph to chápe, ale zároveň mu oznamuje, že už nejsou žádné akcie k dispozici. Preston se bojí, že propásl šanci a tlačí na Randolpha, aby mu málo prodal.

     Následující den všichni čekají na prototyp, ale jsou velmi zdrceni, když všechno, co přijde, je jen bedna s ledem a Randolph s Curtisem nejsou k nalezení. Matthew nemůže zakročit, protože žádný zákon nebyl porušen, ale nadějí je Michaela s Reverendem v Denveru. Tam skutečně narazí na dvojici podvodníků a Reverend využije svých starých schopností gamblera a šikovně vezme Randolphovi obálku se všemi penězi, které se vrátí lidem ve městě.

     Mezitím v rezervaci přichází čas sklizně kukuřice a Tančící oblak by ji chtěl prodat. Sully působí jako zprostředkovatel, ale Loren se zdráhá přijmout kukuřici od Indiánů. Potom, co ale ztrácí peníze, které investoval, nakonec kukuřici přijímá.

78036056626832802117.jpg 68123829024152697705.jpg 08817573560236833560.jpg

Režie

Alane J. Levi

 

V dalších rolích

Randolph Cummings/Brandon Douglas, Curtis Roper/Anthony Lee, Anthony/Brenden Jefferson

 

4x17 Smlouva s ďáblem (Deal with the Devil)

 

Reverendův učitel, Reverend Thomas, má přijet na návštěvu a Reverend se obává, že na něj místní kostel neudělá dostatečný dojem. Mike navrhuje začít s opravami, ale Reverend má málo finančních prostředků. Sully naznačí, že by si mohl vzít půjčku z banky a splatit ji hned, co by vybral všechny peníze, které během let popůjčoval ve městě.

     Mezitím Preston a Hank soutěží o to, kdo jako první postaví první hotel ve městě. Preston už má místo vybrané, ale Hank nemá kde stavět, a tak když Preston odmítne dát Reverendovi půjčku, Hank mu nabídne svou, s kostelem jako ručením. Reverend přijímá a začíná opravovat kostel. Mezitím se snaží vybírat peníze od lidí, kteří mu dluží, ale každý má výmluvu, proč nemůže zaplatit. Jak se blíží půlnoc, Reverend je stále zoufalejší. Peníze se mu nepodaří sehnat a ráno jde Hank kostel zabavit. Město je šokované, když Reverend předává klíče Hankovi a připravuje se na odjezd z města. Mike je ze začátku na Reverenda také naštvaná, ale pak je to ona, kdo naléhá, aby město Reverendovi odpustilo. Koneckonců byli to oni, kdo nevrátili Reverendovi jeho laskavost. 

     Mezitím se Mike a Sully přípravují na příchod miminka. Mike je tolik zaneprázdněná šitím šatů pro dítě, že zapomene dát Brianův článek Dorothy v čas, aby mohl být uveřejněn.

11114788145894016624.jpg 93731790189702111266.jpg 77192837677346645461.jpg

Režie

Bobby Roth

 

V dalších rolích

Reverend Thomas/Fred Rogers, Suzanna Jamesová/Jennifer Starr, Edwin James/Max Gail

 

 

4x18 Rukojmí 1 (Dead or Alive part 1)

 

Město se chystá vyslechnout projev senátora Leonarda o podpoře státnosti Colorada. Dav je ohromen, když je senátorův syn unesen a indiánská žena "Vlčice" předává poselství od McBrida pro senátora, který mu má předat petici podporující státnost Colorada. Pokud tak učiní do čtyř dnů, jeho syn se mu vrátí, pokud ne, bude zabit. Město potřebuje Sullyho pomoc, protože ten jediný zná místo předání. Následující den se Sully, Matthew, senátor Leonard, Preston, Hank, Jake, Robert E. a pár dalších mužů vydává na cestu. Preston se do Sullyho na cestě neustále naváží a vysmívá se mu pro jeho "zdomácnělost". Sully doufá, že najdou způsob, jak mluvit s McBridem bez použití násilí. Když pak dorazí na místo setkání, objeví se Vlčice s chlapcem, ale Leonard trvá na tom, že petici předá osobně McBridovi. Po následné střelbě následuje chaos, Leonard je postřelen a McBride zmizí i s Matthewem, kterého unesl.

     Mezitím má ve městě Michaela na klinice plné ruce práce. Začne trochu krvácet a Colleen ji varuje, aby trochu zpomalila. Později začne Mike krvácet víc a Colleen zavolá doktora Cassidyho a Brian Tančícího oblaka. Když doktor Cassidy přijde, trvá na tom, že má Mike zůstat v posteli a přebírá její ordinaci.

93894688500974878403.jpg 90386498388931408122.jpg 08783910148063842790.jpg

Režie

Chuck Bowman

 

V dalších rolích

Dr. Cassidy/Jerry Hardin, Noah McBride/Denny Miller, Ezra Leonard/Lawrence Pressman, Caleb Leonard/Zachary McLemore, Vlčice/Victoria Racimo

 

4x19 Rukojmí 2 (Dead or Alive part 2)

 

Sully chce dál pokračovat sám, ale muži jdou přesto s ním. Sully a Preston pokračují dál v hádce cestou hlouběji do hor. Sully ukazuje, že nic ze svých stopařských schopností nezapomněl a Preston si zraní nohu, když stoupne do kovové pasti na medvědy. Sully ho chce s někým nechat na místě, ale Preston trvá na tom, že bude pokračovat a slibuje, že McBrida chytí. Potom, co objeví Vlčici mrtvou, je Sully otřesen, opouští ostatní a jde po McBridovi sám. Překvapí McBrida v jeho táboře, bojují spolu a McBride povzbuzuje Sullyho, aby ho zabil. Sully nemůže, ale padne výstřel a McBride padne mrtvý. Vyčerpaný Preston upustí zbraň a podívá se na Sullyho předtím, než odpadne. Sully se snaží dostat Prestona zpět do města včas, aby Mike mohla zachránit jeho nohu.

     Mezitím Michaelu přivádí nicnedělání k šílenství. Tančící oblak se ji snaží povzbudit, Brian přebírá povinnosti v domě a Colleen trpělivě pracuje pod vedením doktora Cassidyho na klinice. Později, když se Mike cítí silnější a chce se vrátit do práce, doktor Cassidy ji varuje, že musí snížit své pracovní vytížení. Doktor Cassidy odjíždí a muži se vrací do města. Preston se pak ptá Sullyho, proč mu zachránil život. Ten mu odpoví, že jestli to nepochopil teď, tak už to nepochopí nikdy.

     Mike má sen, že vidí své dítě, šťastné a zdravé.

87922564571227048473.jpg 75819033906350365471.jpg 89049284516506741203.jpg

Režie

James Keach

 

V dalších rolích

Dr. Cassidy/Jerry Hardin, Noah McBride/Denny Miller, Ezra Leonard/Lawrence Pressman, Caleb Leonard/Zachary McLemore, Vlčice/Victoria Racimo

 

4x20 Oko za oko (Eye for an Eye)

 

Ve městě je Rosemary Hartová znásilněna a pan Logan zavražděn. Muž, který byl shledán vinným z těchto trestných činů, Johnny Reed, je odsouzen k trestu smrti oběšením. Nicméně občané Colorada Springs mají odlišné názory na tento skutek. Ben Hart chce zabít Reeda osobně za to, že ublížil jeho sestře a vyprovokuje proti Reedovi lynč. Popravě na stromě zabrání Matthew s Robertem E., kteří dav rozeženou. Její otec Jason Hart si však zachovává chladnou hlavu a snaží se především pomoct své dceři, která prožívá hrozné trauma. Colleen je zděšená tím, co se stalo Rosemary, ale přesto si klade otázku, zda je správné zabít člověka. Michaela je ze začátku pro popravu, ale potom, co si vyslechne Colleen, začíná svůj postoj přehodnocovat. Sully s trestem smrti také nesouhlasí.

     Matthew, aby dokázal, že je dobrý šerif, se nabídne, že popravu sám vykoná potom, co do města přišla zpráva, že se kat nedostaví včas. Hank se mu nabízí jako pomocník. Matthew, i přes vlastní váhání nakonec Reeda popraví.

17514632163354563073.jpg 29184907915896150972.jpg 64203986513068796742.jpg

Režie

Gabrielle Beaumont

 

V dalších rolích

Johnny Reed/Geoffrey Blake, Ben Hart/Paul Francis, Rosemary Hartová/Bonnie Morgan, Jason Hart/Stephen Rowe, Judith Loganová/Janet Rotblatt, soudce/Olaf Pooley, Becky/Haylie Johnson, Jared McAllister/Johnny Moran, Paul/R. J. Knoll

 

4x21 Rozum a víra (Hearts and Minds)

 

Reverend zakládá školu pro děti v indiánské rezervaci a sám se s Dr. Mike nabízí, že bude učit. Učí děti psát a číst a děti jsou nadšené. Problém nastává ve chvíli, kdy Reverend rozlobí Tančícího oblaka tím, že se z indiánských dětí snaží udělat "bílé", nechá jim ostříhat dlouhé vlasy a obléct do civilního oblečení a učí je žít jako "bílí" lidé spíš než, aby podporoval jejich vlastní kulturní zázemí. Dokonce se je snaží pokřtít a tehdy je Sully nucen školu uzavřít. Je si ale vědom toho, že jeho nadřízení školu znovu otevřou. Nakonec Mike a Sully přesvědčí Reverenda o důležitosti zachování vlastní historie, když sedí všichni společně v kruhu a vyprávějí příběhy o svém kmenu, o počátcích svého lidu.

     Brian chce, aby Anthony chodil do školy, ale Grace to odmítá.

     Mezitím se chce Dorothy přestěhovat do starého telegrafního úřadu a chce si vzít od Prestona úvěr pro rozšíření svých novin. Ze začátku Preston odmítá, ale potom, co se Dorothy ukáže být jako velmi vzdělaná podnikatelka, Preston změní názor, ale má svoje podmínky. Ty Dorothy neakceptuje a přesvědčí Prestona, aby vlastnila 51% podíl svých novin, zatímco Preston co by tichý společník 49 %.

21656802131563745300.jpg 82525533113809165359.jpg 80446396088223917691.jpg

Režie

Terrence O´Hara

 

V dalších rolích

Anthony/Brenden Jefferson

 

4x22 Setkání po letech (Reunion)

 

Do města přijíždí Miriam Tilsonová, Michaelina přítelkyně ze studií na lékařské fakultě a je šokována novým Michaeliným venkovským stylem života. Prostřednictvím dopisů popsala Miriam Michaele svůj život a velké úspěchy v nemocnici v San Franciscu. Michaela se obává, jak by se Miriam mohla dívat na její malou kliniku a snaží se na Miriam velmi zapůsobit. Miriam velmi rychle pozná, jak je Michaela šťastná, má tři nádherné děti, jedno dítě na cestě a milujícího manžela. 

     Miriam se však později dostává s Michaelou do sporu ohledně diagnózy u Becky, kamarádky Colleen. To mezi nimi způsobí napětí a Miriam Michaelu obviní, že vždycky musí mít pravdu. Nicméně když je nutná operace, Michaela žádá Miriam, aby jí asistovala a nechává ji operaci dokončit.

     Nakonec vyjde najevo, že Miriam popsala úspěchy svého manžela, protože žárlila na Michaelu jako lékařku. Mike a Miriam se pak usmíří a slibují si, že zůstanou v kontaktu.

     Mezitím má Dorothy spousty problémů se svým novým tiskařským lisem a Colleen ji povzbuzuje, ať se nevzdává.

51568912013035472763.jpg 63142321770890291148.jpg 31255728922640011178.jpg

Režie

Gwen Arner

 

V dalších rolích

Miriam Tilsonová/Christine Healy, Becky/Haylie Johnson

 

4x23 Žena roku (Woman of the Year)

 

Mike je nominována na ženu roku (1871) v oblasti Colorado, ale má problém dostát všem očekáváním. Město se snaží zapůsobit na ženu, která má Mike pozorovat. Pyšně vykládají kolikrát jim Dr. Mike zachránila život a představují ji jako ženu, která nedělá chyby. Michaela, která je zaplavena pozorností těžce pracuje, aby každého uspokojila. Snaží si představit samu sebe, jak zvládne všechno - kariéra, matka, manželka, přítelkyně, učitelka atd., ale nakonec je zklamaná sama sebou. 

     Hankova babička přijede na návštěvu a Hank, který jí falešně informoval o svém životě, aby se za něj nestyděla, žádá Myru, aby předstírali, že jsou manželé a Samantha je jejich. Problém ale je, že tohle je Horacův život. Horace není nadšený a nechápe, proč chce Myra podpořit Hanka. Hankova babička trpí srdečními problémy a Michaela tomu nevěnuje takovou pozornost, jakou by měla. Hank to vidí a obviní Michaelu, že se stará víc o sebe než o své pacienty. Mike si to uvědomí a začne se o Hankovu babičku víc starat. Na konci se omlouvá paní Cartwrightové a je překvapena, že je stále nominována na ženu roku.

96066099740129168217.jpg 91390012676664710227.jpg 22811940312052650539.jpg

Režie

Gabrielle Beaumont

 

V dalších rolích

Beatrice Cartwright/Bibi Besch, Ellie/Madison Eginton, Ilse Lawsenstromová/Gloria LeRoy, Tom/Benjamin Livingson, Becky/Haylie Johnson

 

 

4x24 Poslední šance (Last Chance)

 

Michaelino přání omezit svou práci na klinice z důvodu pokročilého těhotenství, je zcela nemožné, když musí pečovat o Tančícího oblaka, který byl pobodán v rezervaci. Dalším pacientem se stane Emma, která byla zraněna v salónu a po důkladnějším vyšetření (tumor na děloze) je jasné, že potřebuje operaci. Ale když vyjde najevo, že Emma už pak nebude moct mít děti, Emma operaci odmítá k velkému zděšení Matta i Michaely. Emma ví, jak moc jsou děti pro Matthewa důležité. Matthew ji však utěšuje, je pro něj důležitější, když bude žít, protože ji miluje.

     Matthew a Brian přemlouvají Lorena, aby zaměstnal Emmu u sebe v obchodě jako švadlenu.

     Mezitím se Sully musí vypořádat s příchodem svého nadřízeného Hazena, který není moc potěšen, když vidí, že Sully ignoruje většinu směrnic na "pomoc" indiánům. 

     Colleen se dívá po vysokých školách, má starosti s peněžními prostředky, které jsou potřeba pro přijetí a přemýšlí, jestli by se neměla zabývat něčím jiným.

52662726817343508626.jpg 99388452374267834138.jpg 66891555017324920334.jpg

Režie

Gwen Arner

 

V dalších rolích

seržant O'Connor/Patrick Kilpatrick, agent Hazen/James Sloyan, Dvojitý oštěp/Jeff O'Haco

 

4x25 Co dokáže strach (Fear Itself)

 

Mladá malířka Isabelle Maynardová přijíždí do Colorada Springs a každý ji tu nadšeně vítá, především Preston, který se do ní zamiluje a Brian, který chce, aby ho učila malovat. Nicméně každý se diví, proč je celá zahalená, včetně jejích rukou. Když pak Grace nechtíc její rukavice poleje, Michaela uvidí na jejích rukou podivné boláky. Po nahlédnutí do odborné literatury si uvědomí, že jde o lepru. Na žádost Isabelle se to snaží držet v tajnosti, ale potom, co přišel telegram od její rodiny, vše vyjde najevo. Když se to dozví Sully, je znepokojený tím, že Michaela vystavuje jejich nenarozené dítě riziku onemocnění. Lidé ve městě se Isabelle vyhýbají a zachází to tak daleko, že se bojí dotknout toho, čeho se předtím dotkla Isabelle. Preston, po zjištění její nemoci, se sice snaží poskytnout jí pohodlí a komfort, ale nechává ji odjet. I přes Michaelinu snahu jí pomoci, Isabelle odjíždí z vlastní vůle, když vidí, že Michaela kvůli ní ztrácí své pacienty. Nakonec i Sully uzná, že se k ní město nezachovalo fér.

     Preston nabízí Michaele místo lékaře v jeho novém hotelu. To Michaela odmítá potom, jak se zachoval k Isabelle.

66358729351352284901.jpg 58178567752379674617.jpg 17252646566047240378.jpg

Režie

Chuck Bowman

 

V dalších rolích

Isabelle Maynardová/Denise Crosby

 

4x26 Jeden národ (One Nation)

 

Tančící oblak, který se snaží nastolit mír mezi kmeny v rezervaci, na sebe vezme vraždu amerického vojáka. Je tedy zatčen a čeká ho soud. Seržant O´Connor se ho snaží dostat před vojenský soud a pošle svému nadřízenému telegram. Ten mu odpoví, že americká armáda je vzhledem k situaci ve válečném stavu s indiány. Sully se mezitím snaží přesvědčit Tančícího oblaka, aby řekl pravdu, ale ten zůstává neoblomný.

     Mezitím se Preston snaží zabránit Dorothy, aby otiskla ve svých novinách článek, který je spravedlivý pro obě strany. Preston zachází tak daleko, že jí hrozí tím, že ji zruší úvěr a bude si muset založit vlastní noviny.

     U soudu se O´Connor snaží, jak může, dokázat vinu Tančícího oblaka a poslat ho na šibenici. Sully však geniálně proti němu využije toho, že indiáni jsou ve válečném stavu s armádou, a tudíž každé úmrtí na obou stranách se považuje za obět války, ne za vraždu. V důsledku tohoto argumentu prohlásí soudce Tančícího oblaka za nevinného a ten se vrací zpět do rezervace, kde ho ostatní kmeny vřele uvítají.

47690098241991180083.jpg 56170636915619950192.jpg 74621293006392010070.jpg

Režie

Terrance O´Hara

 

V dalších rolích

seržant O'Connor/Patrick Kilpatrick, soudce/J. C. McLaughlin
náčelník kmene Arapaho/Billy Daydodge, náčelník kmene Ute/Robb Derringer, náčelník kmene Pawnee/Aaron Victor

 

4x27 Když je dítě na cestě 1 (When a Child is Born part 1)

 

Michaelina rodina přijíždí do Colorada k příležitosti blížícího se narození dítěte. Sebou přivážejí mladého doktora, Andrewa Cooka, aby Michaele pomohl při porodu. Ten si okamžitě padne do oka s Colleen. Michaela a Sully se zajímají o jeho schopnosti a jestli bude schopen zasáhnout v případě nouze. Andrew se snaží jak může, ale pochybnosti o něm stále přetrvávají. Elizabeth si je jistá, že dítě bude holčička. Celá Michaelina rodina Michaelu obskakuje a snaží se ji přesvědčit, aby si nedělala žádné starosti s případnými komplikacemi u porodu.

     Mezitím pokračují Sullyho problémy s armádou. Seržant O´Connor přichází s oznámením, že několik kmenů přestěhuje do jiné rezervace, včetně Tančícího oblaka. Sully ho hodlá zastavit, a to díky telegramu od svého nadřízeného, který souhlasí se zastavením přemýstění. O´Connor ale řekne, že přijímá rozkazy pouze od svého vlastního nadřízeného. Sully se s O´Connerem popere a je zraněn. Tančící oblak mu pomůže a spěchá pro pomoc i přes Sullyho protesty, že by mohl být chycen.

     Preston se připravuje na otevření svého nového hotelu a na slavnost doprovází společně s Hankem Michaelinu sestru Marjorie. Párty se ovšem zvrtne, když se Preston, Hank a Horace poperou.

     Později přijde Reverend se zprávou o Sullym a muži z města v čele s Matthewem ho jedou hledat, ale když se nevrací, Michaela má stále větší starosti. Když k ní pak o půlnoci přijde Tančící oblak, Michaela zanechá v domě vzkaz a jde s Tančícím oblakem za svým manželem.

     Emma nastupuje k Lorenovi do práce jako nová švadlena, ale kvůli své minulosti nemá žádné zákazníky. Brian se čím dál víc zajímá o práci novináře.

95258339379075530696.jpg 94401032891034231831.jpg 03588781214679157744.jpg

Režie

James Keach

 

V dalších rolích

Elizabeth Quinnová/Georgann Johnson, seržant O'Connor/Patrick Kilpatrick, Marjorie/Alley Mills, Rebecca/Elinor Donihue, Anthony/Brenden Jefferson

 

4x28 Když je dítě na cestě 2 (When a Child is Born part 2)

 

Ženy ve městě se po přečtení Michaeliny zprávy rozhodnou jednat a jít ji hledat. Dorothy, Grace, Myra, Rebecca a Marjorie se vydávají na cestu, i přes nesouhlas svých blízkých. Zvláště mezi Horacem a Myrou se stupňuje už tak dost napjatý vztah.

     Mezitím Michaela s Tančícím oblakem najdou Sullyho a Michaela chce ošetřit jeho zranění. Bohužel O´Connor je vystopuje a znovu zadrží Tančícího oblaka. Michaela a Sully jsou proti tomu bezmocní a snaží se dostat zpět do města. Díky Sullymu zranění a Michaelině těhotenství jim to jde těžko. V době, kdy se dostanou ke svému vozu, pocítí Michaela bolesti v břiše a praskne ji voda. Sully ji pomáhá, aby se mohla opřít o kmen stromu. Strach z jejich situace a vzpomínky na ztrátu ženy a dítěte se u Sullyho rychle projevují. Michaela ho ujišťuje, že bolesti jsou normální. Michaela, která bojuje se svým vlastním i Sullyho strachem, přesvědčuje Sullyho, že potřebuje jeho pomoc. Sully překoná svůj strach a přes drobnou komplikaci, dokáže zajistit bezpečný příchod své dcery na svět. Zabalí ji do přikrývky a podá ji Michaele.

     Ve městě trpí Horace bolestmi břicha. Andrew usuzuje na žlučníkový záchvat. Když je Dr. Mike pryč, musí provést operaci sám. S Colleen jako asistentkou dopadne operace dobře. Mezitím se do města vrací družina s prázdnou. Znepokojeni tím, že zmizela i Michaela, se ve městě shromáždí a diskutují o tom, co dál, když si Dorothy všimne přijíždějící rodiny. Město s nadšením vítá malou Katherine (Katie) Elizabeth. Uprostřed oslav přijíždí O´Connor, aby oznámil Sullymu, že byl zbaven funkce indiánského agenta.

     Když se Myra dozví o Horacově operaci, spěchá za ním, ale on je tak pobouřený tím, že odjela hledat Michaelu, že se na ni oboří. Myra rozhodne, že si od sebe potřebují trochu odpočinout. Horace souhlasí, a tak Myra odjíždí i se Samathou do St´Louis.

     Andrew Cook si užívá atmosféru Colorada Springs a rozhodne se zůstat, aby pomohl Michaele.

     Mike a Sully vítají Katie doma a hrdě jí představují její bratry a sestru.

08868087656209529620.jpg 90220522365209630728.jpg 63607270844175830342.jpg

Režie

James Keach

 

V dalších rolích

Elizabeth Quinnová/Georgann Johnson, seržant O'Connor/Patrick Kilpatrick, Marjorie/Alley Mills, Rebecca/Elinor Donihue, Anthony/Brenden Jefferson