Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Alley Mills

Povolání: herečka

Datum narození: 9.5. 1951

Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Rodinný stav: vdaná

Manžel: Orson Bean od roku 1993

Rodiče: Joan Mills Kerr a Ted Mills

Sourozenci: sestra Hilary a bratr Tony

 

Alley se narodila 9. května roku 1951 v Chicagu, Illinois. Její otec Ted Mills působil jako výkonný televizní producent a její matka Joan Kerr byla redaktorka pro časopis American Heritage. Už od malička projevovala zájem o umění a ještě jako dítě účinkovala na prestižním divadelním festivale ve Williamstownu. Má jednu sestru jménem Hilary a bratra Tonyho. Rodiče se rozvedli v roce 1959 a Alley vyrůstala v Hastings on Hudson ve státě New York. Během svých mladých let navštěvovala několik internátních škol ve Spojených Státech a Francii. Poté byla přijata na prestižní univerzitu Yale, kterou absolvovala v roce 1973. Po studiích na Yalu odešla do Anglie, kde získala titul na londýnské akademii hudby a dramatického umění. Ještě za studií získala malou roli ve filmu Diary of the Mad Housewife. Po studiích se vrátila do New Yorku, kde hrála v několika Shakespearových dramatech. Její první hlavní role po přesídlení do L.A. byla v seriálu The Associates z roku 1979 s tehdy ještě neznámým Martinem Shortem.

Velký zlom v kariéře nastal v roce 1988, kdy získala hlavní roli v sitcomu Báječná léta (The Wonder Years), kde hrála matku rodiny. Po ukončení seriálu v roce 1993 se i nadále věnovala práci v televizi a objevila se jako sestra hlavní hrdinky Michaely Quinnové, Marjorie, v populárním seriálu Doktorka Quinnová, kde hrála společně se svým manželem Orsonem Beanem, kterého si vzala v roce 1993 ve svých 41 letech, přičemž Orsonovi bylo 64. Pár se potkal při jedné schůzce naslepo a Orsonovi se zpočátku do vztahu vůbec nechtělo kvůli velkému věkovému rozdílu. Její předchozí vztah s hercem Davidem Birneym nevyšel a rozešla se s ním v roce 1991.

Kromě jiného Alley hostovala v řadě televizních seriálech jako Policie New York nebo Sabrina - mladá čarodějnice, než dostala nabídku na roli Pam Dougles v soap opeře Báječní a bohatí (The Bold and the Beautiful). Producenti byli jejími výkony nadšeni a nabídli jí smlouvu.

Příležitostně se společně se svým manželem Orsonem věnuje i divadlu v Pacific Residence Theatre v Los Angeles, kde spolu pár žije.

 

 

Zdroje: imdb.com, wikipedia.org, biography.com